


EmFarma Plus bakterie na resztki pożniwn, fermentacja gnojowicy 200 le
Opis
Paleta- wysyłka Gratis 200 l zamawiamy każdą paletę oddzielnym zamówieniem przy większej ilości
np. 3 zamówienia dla 600 l
EmFarma Plus™ to ubogacona w bakterie fototroficzne kompozycja mikroorganizmów, dzięki czemu skuteczniej niż EmFarma™ przyspiesza rozkład materii organicznej i zwiększa dostępność składników mineralnych, w tym głównie azotu. Pożyteczne mikroorganizmy w niej występujące wzajemnie się wspierają i jako zespół wypierają chorobotwórczą mikroflorę, zmieniając kierunek procesu mikrobiologicznego w miejscu ich użycia. Poza tym wykazuje to samo działanie co EmFarma™.
Działanie EmFarma Plus™:
- podnosi biologiczną aktywność gleby oraz poprawia jej żyzność i urodzajność,
- sprzyja tworzeniu struktury gruzełkowatej i regulacji stosunków powietrzno-wodnych gleby,
- wzmaga zdolność roślin do fotosyntezy,
- przyspiesza rozkład masy organicznej i poprawia proces kompostowania,
- zwiększa dostępność makro i mikroelementów, w tym z form niedostępnych zalegających w glebie,
- optymalizuje wykorzystanie wody,
- aktywuje fermentację gnojowicy,
- neutralizuje odory.
EmFarma Plus™ zdobyła Złoty Medal Targów AGROTECH Kielce (2014r.) - Resztki pożniwne pozostawione na polu, są doskonałym źródłem glebowej materii organicznej i wybornym materiałem do procesu próchniczego, oraz stanowią uzupełnienie składników pokarmowych dla roślin następczych.
Warunkiem dobrego wykorzystania resztek pożniwnych jest ich prawidłowe przygotowanie do przyorania. Źdźbła i łodygi zbóż i rzepaku powinny być pocięte na możliwie najkrótsze odcinki (maksymalnie 7 cm) i równomiernie rozprowadzone na całej szerokości roboczej przejazdu kombajnu. Na ściernisko i rozdrobnioną słomę należy zastosować 20-40 L EmFarma Plus w 200-600 L wody na 1 ha. Jeśli w poprzednich latach były stosowane Mikroorganizmy, to możemy zastosować mniejszą dawkę. Ilość zastosowanej wody zależy od wilgotności gleby i warunków pogodowych w trakcie stosowania oprysku. Przy wilgotnej słomie i glebie wystarczy minimalna jej ilość. Aby stworzyć optymalne warunki dla działania mikroorganizmów po wykonaniu oprysku należy wykonać uprawę i wymieszać z wierzchnią gleby. Wykonać orkę maksymalnie na głębokość 15-18 cm. |
![]() |
Zaszczepienie mikroorganizmami przyorywanych resztek w znaczący sposób optymalizuje ich rozkład i intensyfikuje powstawanie próchnicy.
Certyfikat: PZH/HT 3112/2016
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
