Co to jest ALGINIT ?
Około 4–5 milionów lat temu powstał ALGINIT naturalny materiał pochodzenia wulkanicznego. Powstały w wyniku nagromadzenia materiału organicznego i nieorganicznego. Jednym zdaniem Alginit jest skałą o wysokiej zawartości węgla organicznego, który powstał w wyniku nagromadzenia skamieniałych alg. Nie zawiera żadnych dodatków ani substancji chemicznych. Alginit to jedyny na świecie naturalnie występujący materiał oferujący ogromną zdolność zatrzymywania wody, długoterminową zdolność do przechowywania składników odżywczych i doskonałe właściwości poprawy biologicznej. Alginit nie jest nawozem. A teraz trochę teorii I troche praktyki czyli o składzie, właściwościach i praktycznym zastosowaniu. A na końcu zdradzę przepis na roztwór z Alginit-u.
ALGINIT siej jakość.
Wjątkowy skład, unikalne właściwości oto lista kluczowych faktów:
- do 200 kg/t strukturotwórczego humusu,
- do 230 kg/t łatwo dostępnego wapnia,
- do 530 kg/t krzemu w postaci krystalicznej i amorficznej oraz kwasów ortokrzemowych,
- 64 pierwiastki ubogacające glebę w optymalnych ilościach,
- unikalna zdolność do porządkowania kationów wymiennych w kompleksie sorpcyjnym gleby – zwiększenie dostępności składników pokarmowych dla roślin oraz długotrwałe uwalnianie składników odżywczych co przekłada się na ograniczenie stosowania nawozów mineralnych, znakomita zdolność do magazynowania wody – do 610 l/t,
- sorpcja metali ciężkich nawet do 99%,
- ograniczenia pozostałości ŚOR – nawet do 50%,
- ograniczenie występowania chorób bakteryjnych i grzybowych,
- ograniczenie występowania szkodników miękkich (bez pancerzyka chitynowego) poprzez oprysk roztworem alginitu,
- stymulowanie aktywności mikrobiologicznej w glebie,
- poprawa jakości gleb, szczególnie o odczynie kwaśnym,
- stabilizowanie struktury gruzełkowatej, ograniczanie erozji,
- dzięki dużej zawartości Ca neutralizuje kwaśne pH gleby,
- składniki w nim zawarte są dostępne dla roślin od razu po zastosowaniu,
- jednorazowe zastosowanie już w pierwszym roku powoduje wcześniejsze dojrzewanie oraz podnosi wielkość i jakość plonu,
- Alginitem nie można przenawozić, popalić ani w inny sposób uszkodzić roślin.
Alginit nasze zalecenia praktyczne
Wieloletnia współpraca z praktykami pozwala nam na zdobycie bezcennej wiedzy. To dzięki naszym rolnikom, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą dziś możemy ze 100 % pewnością
przekazać naszą technologię, o której mówimy ProBiotechnologia. Rozwiązanie ,które propnujemy stawiają czoła najczęściej zgłaszanm problemom związanych z glebą. Podczs wizyt u gospodarzy zawsze na pierwszym etapie rozmowy pytamy o glebę.
Trochę praktyki.
Dawkowanie:
Posypowo na jesieni lub wiosną w ilości 1 do 2 ton/ha.
Po rozsypaniu Alginitu należy wykonać oprysk preparatem EmFarma Plus w ilości 20l/ha w 300-500 litrach wody. Następnie należy wymieszać wierzchnią warstwę gleby. Wykorzystanie synergii Algintu i mikroorganizmów poprzez włączenie Alginitu do stosowanej probiotechnologii i użycie Alginitu wraz z preparatami EmFarma lub EmFarma Plus oraz ProBio Humus powoduje dodatkowe zwiększenie efektów.
Oprysk ALGINIT-em. Jak przygotować roztwór koloidalny z Alginitu?
Przygotowanie roztworu na 1/ha:
- 15-20kg alginitu zalać ok. 300-500l wody,
- odczekać 2 tygodnie,
- po 2 tygodniach zamieszać powstały roztwór koloidalny i przefiltrować tak aby roztwór był dopasowany do rozmiaru dysz – najlepsze są dysze do herbicydów lub RSM,
- pozostałe na dnie złogi (nierozpuszczalne w wodzie składniki mineralne) można rozrzucić pod drzewka, krzewy, rośliny ozdobne, itp.
Opryski Alginitem można łączyć z innymi zabiegami dzięki czemu zastosowanie Alginitu nie generuje dodatkowych kosztów. Dzięki opryskom roślina otrzymuje niezbędne dla niej składniki z ziemi i poprzez liście.
Alginit w wodzie rozpuszcza się tworząc roztwór koloidalny. Ponieważ powstały roztwór ma tendencję do osiadania i tworzenia złogów najlepiej zastosować mieszalniki.
Rolnictwo Ekologiczne i naturalne ogrodnictwo to skarbnica wiedzy, Warto jest praktykować sprawdzone sposoby ekologicznej uprawy roślin. W ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost zapotrzebowania na żywność ekologiczną, pozbawioną pozostałości chemicznych. Algini w połączeniu z mikroorganizmami to kompleksowe, biologiczne rozwiązanie dla rolnictwa.